16.06.2009 – Varnsdorfští školáci a předškoláci navštívili hasiče

16.06.2009, 13:28 Novinky

Žáci první a přípravné třídy ZŠ Karlova navštívili za odměnu varnsdorfské hasiče.

I v letošním roce, stejně tak jako v předcházejících, se žáci základních škol ve Varnsdorfu zúčastnili úklidu veřejných prostranství v okolí školy svých škol a dalších prostor. Za tuto aktivitu jim Město Varnsdorf poděkovalo a za odměnu je pozvalo do plaveckého bazénu a na exkurzi hasičské zbrojnice. Ta pro přípravnou a první třídu IZŠ Karlova, kteří kromě svého nejbližšího okolí uklidili i na hřišti za nemocnicí nastala v úterý 16. června, kdy se v devět hodin přišli do hasičárny podívat.

Příslušníci HZS a JSDH pro ně připravili výstavu současné požární techniky a udělali malou hasičskou módní přehlídku zásahových oděvů. V rámci ukázek pak předvedli, jak a čím se dá zvednout osobní, ale i nákladní auto, jak správně uhasit malý domácí požár, nebo jak se leze na 30 metrový žebřík. Po prohlídce techniky jim hasiči předali jako upomínku malé kalendáříky a zahoukáním všech sirén se s dětmi rozloučili.

[googleMap]map[/googleMap]