22.11.2004 – dopravní nehoda ve Varnsdorfu

22.11.2004, 20:34 Nehody

Přestože jsme jako jednotka nevyjížděli, opět jsem se „nachomejtl“ k dopravní nehodě…

smůla o to větší, že se nehoda stala mé dobré kamarádce, která v začínajícím večeru přehlédla na neosvětleném přechodu pro chodce 20-ti letou dívku, kterou zčásti bokem a předním oknem srazila. Já jsem měl tu smůlu, že jsem projížděl místem necelou minutu poté a tak jsem okamžitě zastavil, vysílačkou přivolal Městskou policii, záchranku a službu dopravních nehod. Do příjezdu sanitky jsme zraněné poskytovali první pomoc a po příjezdu santky jí pomáhali nakládat. Stav zraněné je zatím stabilizovaný, má těžký otřes mozku, poraněnou ruku v rameni a tržné rány na hlavě. Tato nehoda mě jen utvrzuje v tom, že neosvětlený přechod, ještě k tomu v zatáčce je pro přecházející opravdu nebezpečné místo, kde společně s malou dopravní výchovou se z chodců stávají spíše živé kuželky.