17.11.2004 – dopravní nehoda v Dolním Podluží

17.11.2004, 22:15 Nehody

Svátek, ne svátek, dopravní nehody se odehrávají dnes a denně…

…k jedné poměrně vážné vyjížděli i příslušníci detašovaného pracoviště z Varnsdorfu, kteří provedli prvotní úkony a poté předali místo zásahu dobrovolným hasičům z Dolního Podluží. Jednalo se pád vozidla Avia ze silnice po příkré stráni směrem k místní říčce Lužnička. Počáteční úkony musely být provedeny poměrně rychle, neboť se jedná o vodní tok, který po cca 2 km přechází do SRN. Příčinou nehody, při které naštěstí nedošlo ke zranění, byla chyba řidiče, který se při vyhýbání protijedoucímu vozidlu dostal až na podmáčenou krajnici, která se pod vozidlem utrhla. Vozidlo bylo vytaženo pomocí jeřáby Tatra 148 AD 20 až po několika hodinách, poté bylo přivolaným vyprošťovacím vozidlem odtaženo. Velmi mile jsem byl překvapen dokonalou bezpečnostní výbavou odtahové služby, která za snížené viditelnosti vybavila zadní část taženého vozidla oranžovými stroboskopickými světly.

Na závěr mi dovolte jen malou poznámku: „ten vyprošťovák, ačkoliv jsem jej viděl jen chvilku, bylo to nejhezčí z techniky co jsem za poslední dobou viděl a proto jsem našel i stránku s jeho fotogalerií“ Podívejte se!