30. 10. 2004 – Scheber, dopravní nehoda

30.10.2004, 21:00 Nehody

Tak se nám po dlouhé době podařilo zase asistovat u likvidace větší dopravní nehody, tentokrát na Scheberu…

Naším úkolem bylo likvidovali únik ropných látek po nehodě, zejména unikají benzín z vozidla FIAT, naftu z vozidla Mazda a olej z obou vozidel. Na likvidaci jsme jako obvykle použili sorbent Absodan DN 1 a na očištění odmašťovací kapalinu AQ 2000. Příčina nehody je neuvěřitelná – řidička holandského vozidla Mazda nerespektovala svislé a vodorovné dopravní značení a pokračovala při jízdě z kopce přes dvojitou čáru v protisměru!!! Po několika desítkách metrů doslova smetla správně jedoucí vozidlo FIAT, které po nárazu ještě odhodila do nákladního vozidla. řidič vozidla FIAT skončil s těžkým zraněním v nemocnici, holandské řidičce sdělili na místě policisté obvinění z trestného činu! Dobrá práce a pochvala! Na snímcích vidíte bližší podrobnosti z místa nehody.