Hasiči.Varnsdorf.cz

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky
Vítěz soutěže o nejlepší internetové stránky Sboru dobrovolných hasičů 2004

23. 10. 2004 – Varnsdorf, ekologická havárie

Havárie

Když se v sobotní podvečer rozezněly sirény, čekal nás výjezd na ropnou havarii na ulici Pražská.

Placená jednotka HZS tento zásah sice zahájila, ale byla z něj odvolána na další, důležitější zásah na dopravní nehodu na Studánce, a tak byl zásah plně v naší režii. K úniku pravděpodobně pohonných hmot (nafty) došlo nejspíše z nádrže vozidla. Pachatel však jako v mnoha případech zůstal neznámý a náklad opět ponese ve své režii město. Na likvidaci byly použity sypký sorbent ABSODAN DN 1 a odmašťovací kapalina AQ 2000. Provoz na silnici nemusel být přerušen, z bezpečnostních důvodů zasahujících hasičů byl však sváděn do jednoho jízdního pruhu.


24.10.2004, 22:45 | Ducháčková Jana