5. – 7. 10. 2004 české Budějovice – Výstava řemeslo a vzdělávání

12.10.2004, 14:15 Novinky

Součástí výstavy byla v Gastronomickém oboru byla i soutěž o Slavnostní tabuli. Naše střední škola se letos zúčastnila již pošesté – letos s hasičskou tabulí…

Už od chvíle, kdy jsme se poprvé dozvěděli, že škola chce soutěžit s hasičskou tématikou jsme začali připravovat co nejzajímavější exponáty z našich sbírek. Milan Fiala si vzal na starost současnou výstroj, já, jak je mi bližší, historickou a modelovou část. Vše jsme se rozhodli zvýraznit dostatečným množstvím zvýrazňujících světel. Výsledný efekt – slavnostní tabule ke 141. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů ve Varnsdorfu – splňoval dostatečně obě kritéria – ukázkou slavnostního stolování i výraznou propagací práce dobrovolných hasičů na akci se zcela odlišným zaměřením. Jak se nám celá snaha vydařila, můžete usoudit z následujících fotografií. Jen pro dokreslení uvádím, že se výstavy zúčastnila i druhá střední škola ve Varnsdorfu – technicky zaměřené učiliště. Úspěchem naší společné expozice bylo, že všechny světelné efekty přežily zátěž ve formě 9-ti hodinové „služby“ tři dny po sobě. Jedinou závadou pak byla aktivace tepelné pojistky na stroboskopu. Na úplný závěr ještě rozpačitý výsledek soutěže – naše škola se zúčastnila celkem po sedmé, až do loňského roku se umístila 5 x na prvním místě a letos, i přes značný ohlas diváků na hasičskou tabuli, skončili v novém systému hodnocení na předposledním místě.