Hasiči.Varnsdorf.cz

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky
Vítěz soutěže o nejlepší internetové stránky Sboru dobrovolných hasičů 2004

05.03.2009 – Fyzická příprava, Jiřetín pod Jedlovou

Cvičení

O tom, že ani v zimě se nenudíme, svědčí výlet dvou hasičů naší jednotky, kteří se do přírody vydali tak trošku netradičně.

Křížová hora (564 m.n.m.) v obci Jiřetín pod Jedlovou se ve čtvrtek stala terčem vyzkoušení fyzické odolnosti po zimním lenošení a hlavně otestování,  jestli jsme ještě schopni nosit staré dýchací přístroje Saturn-S5. Výsledek je z fotek jasný, celou cestu jsme obdivovali hasičskou minulost, kdy se v těchto přístrojích zasahovalo téměř všude (velká hmotnost na úkor malé zásoby vzduchu, duralový nosič tlačící kde jen to jde a cinkající popruhy, které i přes zásahový kabát do ramen řežou).

Naivita, že se dá „kopeček“ vyběhnout, skončila u první zděné  kapličky. Kam „vyběhnem“ příště? :-)

[googleMap]map[/googleMap]


06.03.2009, 01:29 | Přerovský Jan