8. 9. 2004 – Waltersdorf/Luž, cvičení

10.10.2004, 12:10 Cvičení a výcviky

Tentokrát jsme byli pozváni na společné česko-německé cvičení, které mělo vyzkoušet přeshraniční spolupráci při likvidaci lesního požáru.

Více než spolupráci jsme si však vyzkoušeli orientaci v terénu, kterou nejspíš budeme muset ještě vylepšit… Zatímco z německé strany se do kopce šplhala cisternová a dopravní vozidla z Grosschonau a Waltersdorfu společně s hasiči z Hrádku. Z druhé strany jsme se snažili co nejrychleji zdolat kopec my s Tatrou CAS32 T813 8×8 společně s hasiči HZS s cisternou CAS32 T 815. Na vrcholku kopce jsme se určitou dobu slyšeli, ale nakonec jsme se ale nesešli. Problém se objevil v neexistenci společné komunikace. Po cca hodinovém hledání, kdy jsme se pohybovali cca 100 metrů od určeného cíle cvičení jsme pokračovali na parkoviště pod vrcholem Luže na českolipské straně a odtud zpět po silnici 1/9 na křižovatku Na mýtě a domů. Na našich fotografiích vidíte, jak si strojníci HZS a SDH procvičili i couvání a otáčení na velmi úzkých lesních cestách.