02.03.2009 – Čerpání vody, Varnsdorf, Zhořelecká

05.03.2009, 19:19 Živly

02.03. 09:05:17 TECHNICKA POMOC, CERPANI VODY, I.st. Decin, Varnsdorf, Zhorelecka, asi 0,5m vody ve sklepe.

V pondělí 2. 3. 2009 byl naší jednotce vyhlášen poplach s žádostí o vyčerpání vody ve sklepě rodinného domu v ulici Zhořelecká.

Po příjezdu na místo události s technikou Tatra Terrno CAS-24 provedl velitel průzkum prostorů. Byl objeven vydatný přítok spodní vody zdí ve sklepě,proto hasiči vynesli ještě nepromočené věci a okamžitě se začalo s čerpáním vody plovoucím čerpadlem Macximum. Po úplném vyčerpání jsme zapojili soukromé čerpadlo rodiny, které dočerpávalo neustálé přítoky.

Jelikož se ve sklepě nacházel i rozvaděč el. proudu, majitelka byla obeznámena s neustálou kontrolou hladiny vody a případném kontaktování operačního a informačního střediska HZS ÚK, na které jsme dali několik kontaktů.

Dostalo se nám milého poděkování a mohli jsme se vrátit na stanici. Jediné mínus celého zásahu bylo nefungující radiové spojení s řídícím důstojníkem v Ústí nad Labem, proto komunikace probíhala přes soukromé telefony.

[googleMap]map[/googleMap]