Na návštěvě v Chorvatsku – poslední 4.díl

22.09.2004, 21:30

V mém posledním příspěvku z letní dovolené v Chorvatsku se podíváme trošku do historie…

O tom, že služba může být i krásná nás přesvědčuje i tento snímek!

Při několika výletech do okolí jsme narazili na okraji silnice na odstavenou cisternu Dennis. Jak jsme poznali, jednalo se o vyřazenou cisternu, která původně sloužila ve Velké Británii, měla klasické pravostranné řízení a poté se nějakým řízením osudu dostala až na chorvatský ostrov Brač, konkrétně k hasičům do města Supetar (nad oknem nápis DVD Supetar = Dobrovolno Vatrogasno Družstvo). Po svém vyřazením z poslední služby skončila nyní u silnice – pravděpodobně u nějakého fandy hasičů. Vozidlo je v současné době nepojízdné – má vymontovanou převodovku.

Vozidlo je jinak v dobrém a zřejmě i funkčním stavu, mezi zajímavosti patří také celolaminátový potah celé kabiny – konkrétně dveří.

Nezbývá nám než doufat, že se cisterna dočká důstojného stáří v některém muzeu nebo soukromé sbírce a neskončí ve šrotu, tak jako dříve u nás mnoho hasičských vozidel.