26. 01. 2009 – Požár, Varnsdorf, Poštovní

26.01.2009, 23:59 Požáry

26.01. 09:08:08 POZAR, NIZKE BUDOVY, I.st. Decin, Varnsdorf, Postovni, neco hori ve sklepe.

Po deváté hodině ranní vyjeli varnsdorfští hasiči k požáru sklepa v objektu na ulici Poštovní. Na místě zjištěno silné zakouření prostoru sklepa a prodejny se skladovým zázemím. Do prostoru sklepa byl natažen jeden „C“ proud, na lokalizaci a následnou likvidaci požáru. Ke vchodu do objektu byla instalována jedna přetlaková ventilace, po odvětrání prostoru přes sklad byla instalována druhá přetlaková ventilace do sklepa a zároveň byly zdemontovány okenní kryty s větráky. Po odvětrání byla dokončena obhlídka požářiště shořelý materiál byl v kbelíkách vynošen mimo provozovnu. Příčinou požáru byl zkrat na tělese zářivky.

Vzhledem k tomu, že firma se zabývá instalací a prodejem zabezpečovacího zařízení byla všude mimo prostor sklepa instalovány kouřová čidla, která po celou dobu požáru až do odvětrání hlásila poplach. Požár byl naštěstí včas zpozorován zaměstnanci podniku, kteří zavolali hasiče a evakuovali provozovnu. Škodu na materiálu majitel zatím nevyčíslil.

[googleMap]map[/googleMap]