20. 01. 2009 – Požár, Varnsdorf, Křižíkova

20.01.2009, 14:33 Požáry

V 11.55 hodin se po dlouhé době rozlehl městem hukot sirén oznamujících požární poplach.

Upřesněním na operačním středisku (nepřišla upřesňující SMS) bylo zjištěno, že se jedná o požár výtahu v osmém patře dvanáctiposchoďového panelového domu u bazénu v ulici Křižíkova 2739, kdy na místě již je jednotka HZS se žebříkem. K události vyjížděla jednotka 1 + 2 s vozidlem CAS24 Terrno. Po dohodě s velitelem zásahu jsme tvořili zálohu na místě události, po likvidaci jsme se vrátili zpět na základnu. Během zásahu se na místo dostavili pracovníci správce objektu (Regia a.s.) a výtaháři, kteří provedli opravu výtahu. Šetřením na místě bylo zjištěno, že se jednalo o požár zárubně dveří výtahu, kam někdo z nájemníků odhadil otvorem pro kličku nedopalek cigarety. Ten zapálil nahromaděný prach a již dříve nastrkané papírky a způsobil zakouření prostoru ve výtahu a šachty.

Doplnění: Informační SMS členům jednotky nepřišla z prostého důvodu: Fotograf, přidávající nové číslo do seznamu udělal chybičku, zapomněl před číslo připsat +420 a rozesílací systém PELIG informační SMS nepřeposlal dál. Fotograf se všem omlouvá :-)

[googleMap]map[/googleMap]