10. 9. 2004 – Varnsdorf požár lesa

10.09.2004, 21:00 Požáry

Během příprav na zítřejší soutěž došlo opět k vyhlášení požárního poplachu…

Na místo zvané U Zajíčků, na kraji lesa za hřbitovem, vyrazila jako první CAS25 T815 HZS a vzápětí za ní vyjížděla CAS32 T148, která se právě vracela po doplnění vody ze hřiště. Operační středisko již ve městě vyhlašovalo poplach a tak než první jednotky dorazily na místo zásahu vyrazila za oběma vozidly i CAS32 T 813 se zbytkem jednotky. Na místě jsme však k údivu všech zjistili, že se jedná o začínající lesní požár, který byl s největší pravděpodobností založen úmyslně nebo z nedbalosti, jelikož při dohašování již zcela vyhořelého pařezu bylo v jeho okolí nalezeno několik nedopalků od cigarety! Požár byl zlikvidován vysokotlakým proudem jednotkou HZS, obě vozidla SDH se ihned vrátila zpět na základnu.