9. 9. 2004 – Varnsdorf, 2x požár skládky

09.09.2004, 23:30 Požáry

Ve čtvrtek 9. září vyjížděla naše jednotka SDH hned ke dvěma požárům skládky těsně po sobě.

Při provádění zkušební jízdy posádka vozidla CAS 32 Tatra 148 zaregistrovala oblak valícího se kouře v prostoru mezi skladem firmy Kovošrot a hřbitovem. Průzkumem na místě bylo zjištěno, že se jedná o požár nepovolené skládky na ploše cca 15 m2. Ten byl bez větších problémů uhašen ve spolupráci s jednotkou HZS, která následně také dorazila na místo události. V době přípravy k odjezdu obou jednotek zpět na základnu byl nahlášen další požár na opačném konci města v prostoru bývalého lomu u televizního převaděče pod Špičákem. Jednotka HZS vyjela okamžitě k místu události. Naše jednotka SDH se vydala na stanici, kde byla provedena rychlá výměna vozidla Tatra 148 za vozidlo Tatra 813, protože první bylo po předchozím zásahu bez vody. Jednotka SDH okamžitě pokračovala k místu druhého zásahu, kam již mezitím dorazila jednotka HZS. Zde bylo zjištěno, že se opět jedná o požár nepovolené skládky zhruba o stejné rozloze jako u předchozího zásahu. I zde byl požár ve spolupráci obou jednotek bez vážnějších problémů zlikvidován.