Letní tábor XIII. zpráva

11.08.2004, 16:00 Novinky

Po opětovné, tentokráte technické, přestávce se dostáváme ke šťastné či nešťastné 13. reportáži z našeho letního tábora…

Sobota byal po páteční dětské soutěži dnem, kdy soutěžili dospělí. Na pozvání místního sboru byla sestavena dvě reprezentační táborová družstva – jedno naše a jedno mimoňské doplněné našinci. Soutěž měla být velmi náročná zadáním a také byla. Všichni účastníci totiž museli nastoupit v nočních úborech druhého pohlaví tj. muži v ženských košilích, ženy v pánských pyžamech. Netradiční již bylo losování pořadových čísel ukrytých v kinder-vajíčcích zastříkaných šlehačkou, kde se velitel, případně zástupce museli prolízat až k obsahu. První disciplína byla štafeta, kde museli zejména otcové předvést, co se naučili – přebalení a oblečení panenky a její odvoz do cíle. Naše družstvo jako jediné nastoupilo do poslední disciplíny se živým exemplářem! Druhá disciplína byla hod rozdělovačem na vzdálenost, kde přišla podpořit svůj tým Blanka i naše paní vedoucí. Tady jsme ukořistili první místo za nejdelší hod. Třetí disciplínou, stále ještě v úborech, byl klasický požární útok, kde na rozdíl od špičkově připravených a vybavených družstev naše družstvo startovalo v této sestavě poprvé a ještě s vypůjčeným nářadím. Přesto jsme po třech disciplínách skončili na čtvrtém místě a čekala nás disciplína poslední – královská – promenáda na molu. Zde naši borci zabrali a získali nakonec celkově druhé místo a cenu publika! Vzhledem k nádhernému počasí (jak jinak před odjezdem domů) jsme celé odpoledne strávili na koupališti volným programem. Po večeři a nástupu nastoupili všichni na maškarní promenádu na nástupišti. K vidění byly takové masky, jako obchodník s velbloudy, paparazzi, fotbalista, křováci, bezdomovci, gayové a lesbičky a spousta dalších povedeným masek. Úplným vrcholem nabitého dne byla noční pochodová hra, na kterou děti nastoupily bez baterek pouze s loučemi, které si během pochodu doplňovali. Účelem hry nebylo děti strašit, ale plnit zajímavé disciplíny v netradičním osvětlení. A nás příště čeká už samotný závěr.