Letní tábor X. zpráva

29.07.2004, 22:00

Tak tady máme „jubilejní“ desátou zprávu z našeho letošního tábora…

Na dnešní, v pořadí již druhý, celodenní výlet jsme si kromě suché stravy na oběd vzali s sebou i autobus. Hned ráno jsme se přesunuli do nové hasičárny HZS v Jablonci nad Nisou, kde nás již po předchozím telefonátu čekali. Rozdělili jsme se na českou a německou část a vyrazili na prohlídku. Děti byly nadšené a my jim odpovídali na všetečné otázky, co jsme jen věděli. české děti měli trošku více času a tak navštívili i zkušební protiplynový polygon, na kterém si ti dva nejstarší mohli vyzkoušet i záchranu nalezené osoby. Poté jsme se ještě na dvoře trošku posilnili a vyrazili do bazénu do Liberce. Jelikož se však během cesty udělalo hezky s dobrou viditelností, změnili jsme operativně plán a vyjeli i s busem na parkoviště pod Ještědem. Po krásné prohlídce jsme se nakonec přesunuli do bazénu v Liberci, kde jsme se za dvě hodiny vyřádili do sytosti. Na večerním nástupu jsme kromě plánu na další den také poděkovali paní vedoucí rekreačního střediska Blance a „naší kávové“ Kačence. Po večeři se německá strana věnovala plánování dvoudenního výletu.