17. 10. 2008 – Cvičně „hořel“ varnsdorfský Hrádek

17.10.2008, 14:59 Cvičení a výcviky

Tón sirény oznámil v pátek chvíli po třetí hodině odpolední počátek cvičeného požáru Hrádku ve Varnsdorfu.

Podle prvotních informací získaných od oznamovatelky požáru vycházel kouř z prvního patra rozestavěné části restaurace na Hrádku. Na místo proto vyjely jak jednotky hasičů z Varnsdorfu i blízkého okolí, tak hlídky městské i státní policie.

Po dojezdu byl proveden tzv. „průzkum bojem“ v dýchacích přístrojích, při kterém bylo nalezeno ohnisko požáru, které bylo brzy lokalizováno a dohašeno. Další skupiny prováděly průzkum objektu a nalezly osobu, u které i přes všechny oživovací pokusy byla konstatována smrt.

Mezitím ve věži Hrádku byl nalezen zraněný chlapec, jehož stav se jevil po pádu ze schodů jako vážný a byl stabilizován přímo na místě. Následně byl na příkaz velitele zásahu snesen dolů zafixován ve vakuové matraci.

Po ukončení zásahu zasahující hasiči vyzkoušeli tlak vody, vytlačované z auta na parkovišti pod Hrádkem. Ten se ukázal jako dostatečný i pro případ, kdy by se hasičské cisterny nemohly v zimě dostat přímo pod restauraci na Hrádku.


[googleMap]map[/googleMap]