10. 10. 2008 – Požár, Varnsdorf, Žitavská

11.10.2008, 01:40 Požáry

10.10. 23:12:42 POZAR, NIZKE BUDOVY, I.st. Decin, Varnsdorf, Zitavska, tesko barak, prizemni budova, PCR a MP na miste.

Po delší době se Varnsdorfem opět rozlehl tón sirén. Při přesunu na místo události byl již z auta patrný relativně hustý kouř, který zahaloval ulici Žitavskou. Na místě již zasahovala jednotka HZS s technikou Tatra 815 CAS 32 a RZA Nissan Patrol, jednotka SDH vyrazila s auty CAS 24 T815 TERRNo1 a CAS 32 T813 8×8.

Velitel zásahu po identifikaci objektu a pravděpodobného místa hoření nařídil vniknutí dovnitř pod dohledem hlídek PČR a MP. Po otevření vstupních dveří bylo místo požáru upřesněno a požár následně zlikvidován.

Pro jistotu byl proveden průzkum střechy a rozebrání části stropu pro odhalení případných dalších ohnisek požáru. Celý objekt byl následně odvětrán přetlakovým ventilátorem.

Během zásahu byla uvnitř objektu objevena osoba, která však nereagovala na prvotní vyzývání hasičů a byla vyvedena z objektu až při následném průzkumu členy PČR.

[googleMap]map[/googleMap]