Vyšlo v Hlasu severu

04.11.2003, 15:08

Ve 20. čísle Hlasu severu vyšel článek s názvem: „Sportovní úspěchy hasičů“
o úspěších našich mladých a dokonce i dospělých hasičů.

Sportovní úspěchy hasičů

Kategorie dětí – starších hasičů

V dětské kategorii starších hasičů se již od loňského roku blýská na lepší časy. Dvě naše družstva vedená dvojicí vedoucích Robertem Mlatečkem a Lenkou Holubovou začínají sklízet zasloužený úspěch, který v novodobé historii práce s hasičskou mládeží nemá srovnání. První závod po prázdninách v Království byl završením celé řady letošních úspěchů, družstvo Varnsdorf I. získalo 1. místo, družstvo Varnsdorf II. skončilo sedmé. Hlavním sponzorem družstva je Kovošrot, a.s., a firma NOPROSU.

Kategorie dospělých

Družstvo dospělých se již druhým rokem neúčastní soutěží Florián Cupu Šluknovského výběžku, jednu z nejtěžších soutěží však na hřišti za nemocnicí pořádá. Celkem výjimečně se proto naši zástupci na pozvání zúčastnili 15. ročníku soutěže požární všestranosti – Oprám Varvažov. Tato akce byla zárověň pojata jako oslava 130. výročí založení SDH Telnice, kteří také soutěž každoročně organizují. V konkurenci 48 tříčlenných družstev ve 3 kategoriích se naše družstvo SDH Varnsdorf (ve složení: Petr Ducháček, Jana Lupoměská a Roman Bryknar) umístilo na neuvěřitelném 1. místě v 2. kategorii a zároveň se stalo absolutním vítězem celé soutěže. K radosti z vítězství přispělo i to, že kromě několika hodnotných cen a dvou pohárů družstvo vyhrálo i uzené selátko, které do soutěže věnoval senátor Jaroslav Doubrava.