Letní tábor VI. zpráva

13.07.2004, 15:55 Novinky

Šestý den tábora jsme věnovali zejména půldennímu výletu, na večer jsme se pak po příjezdu Němců stali skutečným mezinárodním táborem…

Dopoledne jsme se věnovali sportovním hrám a hned odpoledne po obědě jsme vyrazili pěšky na výlet na Obří sud u Libverdy. Vyjímečně vyšlo i počasí a tak jsme měli možnost během cesty pozorovat po pravé straně cesty nejvyšší horu české strany Jizerských hor Smrk a také krásné Frýdlanstké cimbuří. Cestou jsme sbírali borůvky a našli i pár krásných „úlovků“ hub. Po prohlídce Obřího sudu a zakoupení suvenýrů jsme seběhli v mírném deštíku do lázní Libverda, kde jsme si na kolonádě koupili teplé lázeňské oplatky a ochutnali jeden minerální pramen (někteří si ho vzali v lahvích na další cestu). Po cca 2 kilometrech jsme mírným poklusem v závěrečné části dorazili na nádraží v Hejnicích, kam vzápětí dorazil i motoráček. Ten nás dovezl do Frýdlantu, odkud jsme za 40 minut pokračovali druhým vláčkem do tábora. Večer jsme se zúčastnili polské diskotéky, někteří téměř v maškarních kostýmech.