Hasiči.Varnsdorf.cz

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky
Vítěz soutěže o nejlepší internetové stránky Sboru dobrovolných hasičů 2004

Letní tábor VI. zpráva

Tábor

Šestý den tábora jsme věnovali zejména půldennímu výletu, na večer jsme se pak po příjezdu Němců stali skutečným mezinárodním táborem…

Dopoledne jsme se věnovali sportovním hrám a hned odpoledne po obědě jsme vyrazili pěšky na výlet na Obří sud u Libverdy. Vyjímečně vyšlo i počasí a tak jsme měli možnost během cesty pozorovat po pravé straně cesty nejvyšší horu české strany Jizerských hor Smrk a také krásné Frýdlanstké cimbuří. Cestou jsme sbírali borůvky a našli i pár krásných „úlovků“ hub. Po prohlídce Obřího sudu a zakoupení suvenýrů jsme seběhli v mírném deštíku do lázní Libverda, kde jsme si na kolonádě koupili teplé lázeňské oplatky a ochutnali jeden minerální pramen (někteří si ho vzali v lahvích na další cestu). Po cca 2 kilometrech jsme mírným poklusem v závěrečné části dorazili na nádraží v Hejnicích, kam vzápětí dorazil i motoráček. Ten nás dovezl do Frýdlantu, odkud jsme za 40 minut pokračovali druhým vláčkem do tábora. Večer jsme se zúčastnili polské diskotéky, někteří téměř v maškarních kostýmech.


13.07.2004, 15:55 | Sucharda Jiří