3.7.2004 – Varnsdorf, demolice

04.07.2004, 22:00

V sobotu večer došlo ve našem městě k další tragédii. Při demolici továrního komína nestačil majitel demoliční firmy včas opustit místo bourání…

Majitel demoliční firmy prováděl demolici 52 metrů vysokého továrního komína v areálu bývalé cihelny. K demolici nechtěl použít trhavinu, ale chtěl si v praxi ověřit novou metodu likvidace podobných komínů, kterou si pak chtěl nechat patentovat. Váha 530 tun (jím odhadovaná váha komína) však způsobila předčasnou destrukci kaple komína ve chvíli, kdy u paty komína byl právě zmiňovaný majitel firmy s jedním dělníkem. Tomu se ještě podařilo včas utéci. 52-letý majitel demoliční firmy již tolik štěstí neměl. Do vyprošťovacích prací se zapojily obě místní jednotky hasičů, z Technických služeb přijel na pomoc HON, od soukromníků dorazila Tatra UDS a UNC. Po zhruba hodině se zavaleného majitele podařilo najít, další zhruba hodinu trvalo než se jej podařilo ze závalu vyprostit. Lékař Záchranné služby, který byl po celou dobu na místě však již mohl pouze konstatovat smrt. Po půlnoci byla akce ukončena.