125. výročí založení SDH v Horním Podluží

29.06.2004, 23:54 Novinky

V sobotu 26. 6. 2004 jsme ozvučovali při oslavách výročí založení hasičského sboru v Horním Podluží.

Celé oslavy začaly slavnostním nástupem hasičů z širého okolí před hasičskou zbrojnicí za doprovodu dechové hudby z družebního německého Putzkau a jejich hasičů. Po slavnostích projevech se všichni účastníci přesunuli do nově otevřeného hasičského areálu nad nádražím. Tady na ně čekala nejen výstava techniky z okolních sborů (CAS 24 K T815 4×4 HZS Varnsdorf, Nissan High Lux 2,5 TDi Cobra HZS Praha, CAS 32 T815 6×6 SDH Jiříkov, DA 12 SDH Horní Podluží, CAS 32 T148 6×6 SDH Krásná Lípa, CAS 32 T813 8×8 SDH Varnsdorf, CAS 25 K Liaz 101 SDH Dolní Podluží), ale také ukázky hašení. Jako první nastoupila na požár domečku „stará garda“ SDH Horní Podluží s PV3S AS 16 „Velington“, jim na pomoc přijel vlastní CAS 32 T 815 6×6 Speciál s obsahem 11000 l vody a současným družstvem. Druhá ukázka byla v režii ženského družstva, které předvedlo skutečný „výjezd“, neboť před vlastním požárním útokem skutečně dojely na jízdních kolech až k základně. Třetí ukázku předvedly děti resp. nejmladší část dětkého družstva a tentokrát si daly před útokem dálkovou dopravu vody hadicemi. Poslední ukázkou byl Nissan Cobra, ale o tom v dalším samostatném článku. Tím oficiální program skončil, a všichni si mohli prohlédnout areál z koše plošiny MP 27 Tatra 148 sponzora Klempířství Jaroslav Novák z Varnsdorfu, nebo ochutnat pivečko, opečené vepřové kýty nebo si počkat až na voňavé skopové. Prostě a dobře, oslavy se vyvedly a snad byli všichni přítomní spokojení.