Hasiči.Varnsdorf.cz

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky
Vítěz soutěže o nejlepší internetové stránky Sboru dobrovolných hasičů 2004

TA-4 Tatra 815 8×8 z HZS čD Praha

Speciál

Měl jsem příležitost nafotit jednu technickou zajímavost – hasičský speciál TA-4 Tatra 815 8 x 8, jediný v republice. Jeho kvality posuïte sami v následujícím článku.


Nástavba byla vyrobena na zakázku v THT Polička v roce 2001. Používá se u HZS čD Praha zejména k likvidaci těžkých vlakových nehod a havárií. Vozidlo je vybaveno kompletním vyprošťovacím zařízením HOLMATRO (těžká sada), nakolejovacím zařízením, dvěma elektrocentrálami (přenosnou a stabilní – pohon z rychlostní skříně) s dvěma osvětlovacími stožáry, vyprošťovacími vaky a dalším záchranářským vybavením. V nástavbě vozidla je i malá zámečnická dílna s kompletním vybavením včetně autogenní soupravy a elektrosvářečky.
A na závěr mám pro Vás bonus. Vozidlo HZS Nissan doublecap 2,5 TD – RZA-R3 z HZS čD Praha. Podrobnosti k němu někdy v dalším článku.


26.06.2004, 14:10 | Ducháčková Jana