5. 6. 2004 – Litoměřice, výstava 2. den

15.06.2004, 20:20 Novinky

Po návratu na výstaviště, obědě a vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší hasičský web začalo opět krásně svítit sluníčko a tak se bylo stále na co dívat.

Mezi nejatraktivnější exponáty se zcela určitě zařadila nejtěžší technika, které dominoval letištní automobil Panter z pražské Ruzyně, vyprošťovací tank VT 55 a hasicí tank SPOT 55 (oba posledně jmenovaní na podvozku tanků T 55), dále hasičský OT 64 SKOT, zcela funkční a neustále na diváky stříkající model tanku SPOT 55, nebo ukázky hašení pulzní puškou IFEX. U veteránů také dominovala těžká technika, zejména dva nádherné válečné unikátní Henschely a z doby nedávné ZILy. Zajímavým exponátem byl i hasičský autobus a americký monitor na hašení ropných polí (o něm v samostatném článku).