28. 6. 2008 – Ukázka, Střelnice Varnsdorf

29.07.2008, 23:10 Novinky

O programu v sobotu 28. června jste už na našich stránkách mohli číst, poslední víkend v červnu byl totiž zcela prošpikovaný hasičskými akcemi.

Zatímco velitel se zúčastnil jako spoluautor a moderátor soutěže ve Skalici, zbytek jednotky připravoval program ke 140 výročí SDH v Dolním Podluží. Po skončení tamějších akcí a spojení „sil a prostředků“ jsme se všichni přesunuli ke Staročeské restauraci Střelnice, kde majitel v rámci oslav 140. výročí povýšení Varnsdorfu na město připravil zábavné odpoledne pro děti i dospělé. Jako poslední bod programu, před vystoupením hudebních kapel, se tedy mezi diváky „vřitila“ naše dvě zásahová vozidla a vzbudila příslušný a očekávaný rozruch. Kromě prohlídky vozidel a odpovědím na mnohé otázky se do programu zapojili diváci i hasiči. Velitel s jeden z členů si vyzkoušel těžký zásahový oblek a rozboru-sborku samopalu, Dvě přítomné ženy (resp. paní a slečna) si vyzkoušeli zase hasičské zásahové obleky. Prostě odpoledne se vydařilo a všichni byli spokojeni.