Barevné označení vozidel

30.05.2004, 21:00 Novinky

Ještě jednou se vracíme k barevnému označování vozidel podle současně platné vyhlášky MV čR.

Jak se můžete sami na fotkách přesvědčit, naši zákonodárci se rozhodli, že vozidla s právem přednosti v jízdě, jsou nejlepší v jednotných, nejlépe tmavých barvách, bez popisů, textů a reflexních doplňků. S tím souvisí i nutnost používat pouze modré TMAVÉ kryty výstražných světel, nemožnost použití červených světel, stroboskopických efektů na zvýraznění a podobně. Jediným, kdo v nejbližší době s přehledem splní tyto předpisy, pak bude např. pohřební služba, jejíž tnavá vozidla bez majáků půjdou příkladem, nebo už se konečně na MV čR a Gř HZS chytne za nos a podívá se občas z okna třeba na sanitky!!!
A ještě tečka na závěr! Pražský mezinárodní maraton dne 23.5.2004 zaváděl Mercedes Policie čR, vybavený nejméně dvěmi zakázanými prvky – stroboskopy a červenými přerušovanými světly v přední masce!!! Že by někdo vodu kázal a víno pil?!