4. 7. 2008 – Čerpání vody ze studny

04.07.2008, 14:54 Živly

Oznamovací SMS: 04.07.  13:10:09 TECHNICKA POMOC, CERPANI VODY, I.st. Decin, Varnsdorf, Pardubicka, cerpani vody ze sklepa.

Jednotka Sboru dobrovolných hasičů byla dnes ráno požádána majitelem nemovitosti v ulici Pardubická o pomoc při vyčerpávání špinavé vody ze studny na pitnou vodu, kterou zaplavila včera navečer špinavá dešťová voda. Vzhledem k tomu, že zásah nebyl akutní, byl vzhledem k nepříznivým dopoledním povětrnostním podmínkám odložen na vhodnější dobu. Studna byla vyčerpána pomocí el. kalového čerpadla a elektrocentrály Honda, ve studně se však i po odčerpání nacházela silná nánosová vrstva, která i nadále přitékala mezi skružemi, byl zásah ukončen a majiteli doporučeno odborné vyčištění studny specializovanou firmou.