25. 5. 2004 – Varnsdorf, požár rodinného domu

25.05.2004, 20:00

Po více než patnácti letech došlo ve Varnsdorfu k požáru s následkem smrti jednoho z obyvatele.

V úterý dne 25.5.2004 ve 02:55 hod. přijal OPIS hlášení o požáru rodinného domu v ulici A. Jiráska. V době příjezdu byla požárem zcela zachvácena místnost v podkroví, požár na několika místech pronikal ven střešními vikýři a rozšiřoval se do půdního prostoru a do ostatních místností podkroví. Při likvidaci požáru v podkrovní místnosti byla vedle postele nalezena ohořelá mrtvola syna majitelů domku, jenž v místnosti uhořel. Ještě před příjezdem hasičů se snažil otec oběti, který požár zpozoroval, za pomoci sekery otevřít dveře a zachránit jej, ale z místnosti již šlehali velké plameny, přes které nebylo možné se již dostat. Proto vyběhl ven a za pomoci sousedky zavolal pomoc. Při požáru byla zcela zničena místnost, kde došlo k požáru, dále chodba a půdní prostory nad požárem. Požár samotné střechy byl zlikvidován zevnitř a nemusela být střecha zvenku otevřena.
foto a text: Jiří Sucharda, velitel JSDH