16. 5. 2004 – Varnsdorf, bývalá cihelna

22.05.2004, 21:45 Požáry

Ani v neděli jsme neměli klid, odpolední siestu přerušil telefonát starosty města, že z prostoru bývalé cihelny stoupá hustý dým…

Téměř vzápětí se po dlouhé době opět rozezněly Varnsdorfem sirény. Při pohledu na oblohu ze všech částí města byl vidět na nebi hustý sloup černého kouře. Způsobil jej požár posledního ze skladů bývalé cihelny, který byl sice téměř prázdný, ale jeho střecha byla pokryta silnou vrstvou lepenky. Jedinným rizikem se nakonec ukázal ve druhé garáži silně nafouknutý barel s neznámou tekutinou, na jehož ochlazování byl použit jeden z proudů. Po rozebrání hromad prokládacích latí a jejich ochlazení byl zásah ukončen. Na závěr zásahu byl v zadní části objektu nalezen uhořelý jezevec. Závěr požáru byl dokreslen nádherným západem slunce.