14. 6. 2008 – Hasiči Grossschönau 150 let

03.07.2008, 10:00 Cvičení a výcviky

V rámci oslav 150. výročí založení FFW Grossschönau připravili oslavenci společné ukázkové cvičení na tzv. Červenou školu (Rote Schule), kde sídlí první stupeň ZŠ. Podobné cvičení na stejný objekt se uskutečnilo při výročí před desesti lety.

Jak ale může divák sám posoudit, zatímco škola zůstala téměř stejná a ve velmi krásném stavu, u většiny jednotek se vyměnila technika. Na cvičení najížděly jednotky s novými vozidly zakoupenými obcemi v letech 2006 – 2008 a bylo se na co koukat. Žebřík s košem, nové, nebo repasované cisterny, hasiči oblečeni do zásahových oděvů, to vše se za posledních deset zcela změnilo a doplnilo.

I přihlížející diváci žasli nad efektním nájezdem techniky, bravurními výkony zasahujících hasičů a jednotek. Závěrečné cvičení jednotek ze tří států, tak udělalo důstojnou tečku významných oslav našich německých kolegů a partnerů.