09.03.2019 – Požár vybavení bytu v domě v Dolním Podluží

09.03.2019, 11:26 Požáry

09.03.2019 11:26:26 POŽÁR, VÝŠKOVÉ BUDOVY, Dolní Podluží, RD tři patra, v 1. patře hoří sedačka.

V sobotu 9. března 2019, krátce před půl dvanáctou v poledne, byl na tísňovou linku oznámen požár vybavení bytu v obydleném domě v Dolním Podluží, směrem od Varnsdorfu.

Protože v domě žilo více osob, operační středisko na místo vyslalo profesionální jednotku z Varnsdorfu doplněnou o dobrovolné jednotky Varnsdorf, Dolní Podluží, Horní Podluží a Rumburk.

V době příjezdu první jednotky na místo byly všechny osoby z hořícího objektu venku, ze zadní části se valil kouř, hořelo však vybavení bytu v místnosti nad hlavním vchodem.

Hasiči v dýchací technice natáhli po schodišti vodní proud, ve zcela zakouřeném prostoru se zorientovali a po nalezení hořící místnosti požár rychle zlikvidovali.

Na místo dorazili zdravotníci, dvě osoby byly převezeny do nemocnice kvůli podezření na nadýchání zplodin hoření. U události zasahovali také státní policisté, příčinu vzniku požáru zjišťoval hasičský vyšetřovatel.