28.04.2018 – Velké hasičské cvičení v Großschönau

Cvičení

V sobotu 28. dubna 2018 se varnsdorfská dobrovolná jednotka účastnila v Großschönau velkého cvičení, které odstartovalo oslavy 160 let tamních hasičů. Obcí se ve 14 hodin rozezněly sirény a hasiči měli vyjet k nahlášenému požáru ve firmě Damino GmbH.

Avšak nevyjeli. Jednotka tak přihlížejícím občanům demonstrovala, co by se stalo, kdyby dobrovolní hasiči nefungovali a všichni by si hleděli svého doma na gauči u televize.

Za patnáct minut se sirény rozezněly znovu a kolotoč se rozběhl naplno. Postupně začala dojíždět hasičská vozidla z blízka i okolí, nechyběli ani varnsdorfští hasiči.

Zatímco němečtí hasiči pátrali uvnitř zakouřených hal po ztracených zaměstnancích, úkolem varnsdorfské jednotky bylo zásobovat vodou kolegy ze Svojkova a vytvořit čerpací stanoviště u řeky.

Po „uhašení“ a nalezení všech pohřešovaných bylo cvičení ukončeno.

28.04.2018, 22:00 | Šafus Michal