Výstava Varnsdorf

AnketyCvičení

Fotografie z vernisáže výstavy ke 140. výročí založení SDH ve Varnsdorfu dne 13.11.2003…

Již od 17 hodiny blikal na budově Muzea Varnsdorf modrý maják a byla rozsvícena modrá část vánoční výzdoby. Slavnostní zahájení výstavy, kterého se zúčastnil i starosta města Ing. Poláček, provedl ředitel muzea p. Zbihlej, který pak předal slovo veliteli dobrovolných hasičů p. Suchardovi. Ten ve svém projevu provedl krátký průřez 140-ti letou historií hasičů nejen ve Varnsdorfu, ale v celém šluknovském výběžku. Zdůraznil, že se jedná o historii německých hasičských sborů na českém území. Zároveň také poděkoval všem, kteří se na výstavě podíleli a to jak vlastní pomocí, tak i zapůjčením exponátů ze svých soukromých sbírek. Pak následovalo malé občerstvení a prohlídka všech expozic. Výstavy se také zúčastnili zástupci profesionálních a dobrovolných hasičů z celého okolí. V dalším článku najdete detailnější záběry z celé výstavy.

27.11.2003, 13:54 | Ducháčková Jana