Hasiči.Varnsdorf.cz

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky
Vítěz soutěže o nejlepší internetové stránky Sboru dobrovolných hasičů 2004

16. 12. 2003 – Česká Lípa, požár

Požáry

V České Lípě dnes kolem třetí hodiny ranní vypukl požár velkého kulturního a obchodního komplexu Centrál. Jedná se o bývalý objekt divadla postupně využívaný jinak…

K objektu patří také nákupní centrum Albert, dvě diskotéky, lékařské středisko, pošta a další…
Požár byl lokalizován v dopoledních hodinách, v té době byla již propadlá střecha, která způsobila rozšíření požáru do celé budovy. Dohašování nebylo ani po osmi hodinách ukončeno. Podle aktuální informace od ředitele ÚO česká Lípa je v současné době (16.12.2003 – 16:20 hod.) na místě už jen jednotka HZS Česká Lípa s plošinou a místní jednotky SDH Česká Lípa a Dobranov, které provádějí dohašovací práce. Jinak od rána na místě zasahovaly jednotky HZS Česká Lípa a SDH česká Lípa, Dobranov, Mimoň, Zákupy u Mimoně, Nový Bor, Cvikov a Skalice u české Lípy.

Názory obyvatel České Lípy na požár jsou různé, od lítosti, až po názor že je to dobře, jelikož se jedná o bývalý objekt divadla, který údajně začal přerůstat ve „feťácké doupě“, kam prý jezdily sanitky častěji než taxíky :-)) Na závěr snad jen, že celý objekt je znehodnocený a není pojištěn. Vzhledem k tomu, že se jedná o požár „za kopcem“, tedy v jiném kraji naše jednotka nezasahuje.


16.12.2003, 13:01 | Ducháčková Jana