Požární vlak

Kuriozity

Když předpisy zavelí, musí jako obvykle hasiči zaimprovizovat. A tak jsme přemýšleli, co si drážní předpisy asi tak představují pod pojmem požární vlak…

Na oslavu vstupu do Evropské unie projížděla přes čR parní lokomotiva z Německa. Předpisy nařizují, že ji musí kromě cisterny na silnici doprovázet po kolejích i požární vlak. Proto jsme 1. května vzali čerpadlo, hadice a proudnice, soukromá společnost Severní dráha k tomu dodala vagón s nádržemi s vodou a z Varnsdorfu byl takto vypraven požární vlak do Rybniště. Tam jsme také čekali na parní lokomotivu a poté až do doby, kdy opustí čR. K žádnému požáru naštěstí nedošlo, a tak jsme se mohli kolem páté hodiny odpolední odebrat teï už Avií k domovu.

04.05.2004, 23:10 | Ducháčková Jana