23.07.2019 – Požár rodinného domu v ulici Mladoboleslavská

23.07.2019, 23:50 Požáry

23.07.2019 18:32:59 POŽÁR, NÍZKÉ BUDOVY, Varnsdorf, Mladoboleslavská, požár na půdě, uvnitř lidé.

V půl sedmé večer v úterý 23. července 2019 se nad Varnsdorfem během pár desítek vteřin objevil hustý černý dým z okolí staré známé slévárny v Mladoboleslavské ulici.

Několik oznamovatelů pak v hovoru na tísňovou linku uvedlo, že hoří rodinný dům naproti.

K události operační středisko vyslalo jak profesionální a dobrovolnou jednotku z Varnsdorfu, tak i dobrovolné kolegy z Rumburku a Dolního Podluží, včetně výškové techniky.

Už v době příjezdu prvního vozidla byla většina střechy obývaného domu v plamenech. Uvnitř naštěstí nikdo nebyl, všichni obyvatelé stihli objekt bezpečně opustit.

Hasiči natáhli několik vodních proudů, a kromě hašení se soustředili i na ochranu rodinného domu, který stojí vedle. Jeden vodní proud byl natažen i z rumburského žebříku.

Postupně se plameny podařilo zkrotit, několik dalších minut a hodin trvalo dohašování a vyhledávání skrytých ohnisek, to hasiči prováděli v dýchací technice v požárem zničeném podkroví.

Příčinu požáru na místo přijel zjišťovat hasičský vyšetřovatel, dopravu z frekventované zatáčky odkláněli policisté a strážníci.

Při zásahu došlo k lehkému zranění dvou hasičů, jeden si pohmoždil malíček, druhý podvrknul kotník.