20.09.2015 – Požár střechy opuštěné hospody v ulici Karlova

21.09.2015, 02:57 Požáry

20.09.2015 21:08 POŽÁR, NÍZKÉ BUDOVY, Varnsdorf, Karlova 713, hoří dřevěnka, opuštěný dům jednopatrový, plně zasažený požárem.

Osm minut po jednadvacáté hodině v neděli 20. září 2015 vyslalo operační středisko profesionální a dobrovolné hasiče ve Varnsdorfu do ulice Karlova, odkud byl nahlášen požár opuštěné budovy hospody. Oznamovatel uvedl, že je objekt plně zasažen požárem.

Budova je hasičům dobře známá, hořelo v ní již koncem června. V době příjezdu první cisterny na místo nedělního požáru šlehaly plameny z celé střechy. Hasiči rozvinuli vodní proudy a začali s hasebním zásahem, postupně přijelo pět zásahových cisteren.

Po lokalizaci požáru hasiči v dýchací technice jedním vodním proudem dohašovali ohniska přímo pod střechou. Na základnu se hasiči začali vracet po jedenácté hodině večerní.

Projíždějící automobily odkláněli v průběhu celého zásahu městští a státní policisté na objízdné trasy.

V půl druhé ráno profesionální hasiči vyjeli na místo znovu, rozhořelo se skryté ohnisko u jednoho z oken. Na zkrocení plamenů tentokrát stačil vysokotlaký proud.

Proč k požáru došlo, to budou zjišťovat vyšetřovatelé a policisté v průběhu následujícího dne.