Kvůli horkům přibývá požárů

Požáry

Kvůli vysokým teplotám a extrémnímu suchu hrozí v celé republice vysoké nebezpečí požárů, informují meteorologové.

Kvůli tropickým teplotám v posledních dnech neustále roste počet požárů. Ve čtvrtek 20. července jich hasiči zaznamenali už 160, což je téměř dvojnásobek dlouhodobého průměru. Množství zásahů roste prakticky od předminulého pátku, kdy si oheň vyžádal výjezd hasičů „jen“ v 66 případech. Informoval o tom mluvčí hasičského záchranného sboru Petr Kopáček.
Generální ředitelství hasičského záchranného sboru proto doporučuje všem lidem, aby kdekoli v přírodě nerozdělávali oheň, nekouřili a nepoužívali ani zapalovače, zápalky nebo přenosné vařiče. „Stačí málo a může dojít k požáru,“ uvedl Kopáček.

Mezi kraje s mimořádnými protipožárními opatřeními patří i Ústecký

V Ústeckém kraji platí od 24. července mimořádná opatření kvůli extrémnímu suchu a vysokému nebezpečí požárů. Lidé nesmějí v lesích a jejich okolí do 50 metrů na loukách či polích rozdělávat nebo udržovat otevřený oheň, kouřit, odhazovat kouřící či doutnající předměty a používat zábavnou pyrotechniku.
Omezení vyhlásila ředitelka krajského úřadu Lýdie Šťastná v 15:00. Vyhlášení zvýšeného nebezpečí vzniku požárů platí pro celé území Ústeckého kraje do odvolání.

Zdroj: http://aktualne.centrum.cz

27.07.2006, 05:00 | Ducháčková Jana