Žlutá stuha

Ankety

V Televizních novinách jste se možná doslechli o akci Žlutá stuha, které se týká i naše nová anketa. Pokud Vám toto téma nic neříká, čtěte dále.

V těchto dnech médii prošla zpráva o protestu hasičů hl.m. Prahy kvůli odsunutí platnosti služebního zákona. Následovalo vyhlášení protestní akce „Žlutá stuha“, kdy hasiči a nejen oni jako důkaz nesouhlasu se současnou situací nosí na svém oděvu (popř. automobilu) žlutou stuhu.

Prohlášení:

My hasiči nesouhlasíme se znevažováním naší práce, například ve formě navýšení platů politiků nebo politickou kampaní proti nám. Chceme jasná pravidla odměňování zakotvené v zákonu, který by byl průchodný napříč politickým spektrem a podporován veřejností. Nechceme vysoké renty, ale spravedlivé odměňovaní a sociální jistoty pro hasiče, kteří nasazují ve službě svůj život. Vyzýváme proto politiky, aby s námi jednali a aby co neprodleně připravovali novelu zákona, který bude podporován politiky i veřejností. Na podporu tohoto názoru budeme jednotně nosit žlutou stuhu na oděvu a připínat jí vhodným způsobem na zásahové automobily. V případě souhlasu s tímto prohlášením se nebráníme podpoře široké veřejnosti.

Odborové sdružení hasičů hl.m. Prahy

Info:

Jiří Vítek 777 601 979
Martin Kavka 777 179 898
Pokud můžete tak tuto výzvu rozešlete dále.

04.12.2004, 22:12 | Ducháčková Jana