10. 9. 2008 – Soutěž ve vyprošťování zraněných osob

Akce

Zhmožděné nohy, poranění hlavy a další lehčí i komplikovanější úrazy figurovaly při včerejších dopravních nehodách v Rumburku. Naštěstí šlo o zranění předstíraná, stejně tak simulované byly havárie, po nichž auta zůstala převrácená na boku i na střeše.

Ovšem jako při skutečném neštěstí museli postupovat členové čtyřčlenných družstev ze sedmi územních odborů Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

Ve dvacetiminutovém limitu prokazovali své dovednosti při vyprošťování osob z havarovaných aut i v ovládání vyprošťovací techniky. „Je to jedna z možností, jak přiblížit práci záchranářů veřejnosti. Možná mezi těmi přihlížejícími školáky jsou naši budoucí kolegové a kolegyně,“ poznamenal Lukáš Marvan, mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

V rumburském klání zvítězilo a na Mistrovství České republiky Ústecký kraj koncem září v Českých Budějovicích bude reprezentovat družstvo z územního odboru Chomutov. Děčínští hasiči skončili předposlední.

Zdroj: decinsky.denik.cz

[googleMap]map[/googleMap]